Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 20.1.2020

Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin se v minulém týdnu dostal do naší sledované rezistenční zóny, odkud byla cena rychle odmítnutá a během neděle jsme viděli dump o 7% během několika hodin.

V následujícím týdnu očekáváme, že trh se bude pomalu hojit a cena může jít lehce nahoru až k max 9000 USD, ale velmi pravděpodobně půjde jen o korekci v rámci dalšího pokračování dolů.

Důležitými úrovněmi při tomto poklesu budou cenové úrovně 8000-7700 a 7300 USD.

Nezapomínáme ani na ty z vás, kteří s tradingem ještě nemáte zkušenost. Každé pondělí si zde vysvětlíme význam tří slovíček, s kterými se v analýze můžeme setkat.

  • Rezistence:  Neboli odpor či strop. Cenová úroveň, kde se zastaví růst ceny a s velkou pravděpodobností se cena odrazí směrem dolů.   
  • Range: Cenové pásmo, ve kterém se kryptoměna obchoduje.
  • FUD: Strach, nejistota, pochyby (anglicky Fear, Uncertainty, Doubt, zkráceně FUD) je marketingová strategie, která rozšiřuje záporné, nejasné či nepřesné informace o konkurenčním výrobku. Jako FUD se původně označovaly dezinformační taktiky používané výrobci počítačového hardware, ale později se pojem rozšířil i do jiných oblastí a dnes se používá i ve spojení s politikou. Obecněji značí FUD také souhrn rozšířených mylných dojmů o nějaké záležitosti. V případě kryptoměn je motivací této strategie často snížení hodnoty měny.  

Zdroj: www.blockspace.cz

Předchozí článek

Těžba Ethereum (ETH) pomoci platformy Nicehash

Další článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 27.1.2020