Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 11.11.2019

Bitcoin: Z dlouhodobého hlediska se Bitcoin stále pohybuje pod 21 týdenním klouzavým průměrem, což je velice důležitá rezistence a jen při jejím proražení můžeme očekávat přechod do dalšího bullish cyklu.

Cena se ale pohybuje směrem dolů korekčním způsobem, takže očekáváme v dalších týdnech ještě jedno otestování této rezistence.

Altcoiny vs USD: Altcoiny pomalu budují formaci dna, ale zatím nemáme žádné potvrzení. Pokud přijde breakout, očekáváme spíše větší pohyb, u Etherea k 215 a u Litecoinu k 70 USD.

Altcoiny vs BTC: Vidíme známky síly, ale oba páry jsou stále pod důležitými rezistencemi. Z krátkodobého pohledu tedy míří nahoru, ale v dlouhodobém pohledu si musíme počkat právě na reakce u rezistencí.

Nezapomínáme ani na ty z vás, kteří s tradingem ještě nemáte zkušenost. Každé pondělí si zde vysvětlíme význam tří slovíček, s kterými se v analýze můžeme setkat.

  • Time frame: Určité časové období nebo časový rámec. U časových grafů je to doba, po kterou se vykresluje 1 svíce. V intradenním obchodování se nejčastěji používá minutový (1MIN), 3MIN, 5MIN a 15MIN atd. Poziční obchodníci zase preferují vyšší hodnoty jako hodinové (1H), denní (1D) a týdenní (1W).        
  • Bull/Bullish:  Nálada na trhu, kdy investoři očekávají vzestupný pohyb cen na trhu. Také lze nazvat býčí trh nebo uptrend. Vysvětlení pro toto označení je jednoduché: Když býk útočí, nabírá protivníka na rohy a vymršťuje ho. 
  • Svíce, svíčkový graf: Každá jednotlivá svíčka znázorňuje určitý časový úsek (např. pět minut, jednu hodinu, den, rok) a pohyb ceny v tomto úseku.  

Zdroj: www.blockspace.cz

Předchozí článek

Týdeník kryptotrhu / Bitcoin / Altcoin / USD – 4.11.2019

Další článek

Karel Fillner a jeho předpověď do roku 2020