Dvojitý test: Těžební box CASE 4U pro mining s 6 a 8 GPU Sapphire Nitro+ RX570

Už delší dobu nám píšete, jestli je možné někde zakoupit box konstrukci. Dneska se podíváme na box konstrukci model: CASE 4U, kterou lze koupit u výhradního dodavatele v České republice. Obě testovací sestavy jsou osazeny 6 a 8 GPU značky Sapphire Nitro+ RX 570 8GB. Grafické karty jsou modifikovány a test bude rozdílný, jelikož nemají originální bios.

Platforma HiveOS (Linux): Phoenixminer verze 5.9d

Na výše uvedeném obrázku jsou vidět úsporné takty pro paměti Samsung, Hynix a Micron o celkovém výkonu 257,3 MH/s a 193,7 MH/s. Teplota CORE udává v rozmezí 43 °C až 61 °C. Otáčky ventilátorů jsou nastaveny automaticky pomocí AUTOFAN funkce v HiveOS v rozmezích 20 % až 55 % pro maximální teplotu CORE 60 °C.

Tip: Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba, hlučnost a výsledky box sestavy: 8 GPU RX 570

Do boxu jsme instalovali 8 grafických karet značky Sapphire Nitro+ RX 570 8GB. Při montáži 8 GPU jsme zjistili, že je stále místo pro poslední osmou grafickou kartu. Další výhodou je, že je možné zadní panel posouvat. Do box konstrukce se vejde grafická karta o maximální délce 35 cm. Bohužel vzadu vznikne místo jen 6 cm pro napájecí konektory. Musíte se více snažit natlačit je tam, ale není to nemožné. Například grafická karta Sapphire Nitro+ RX 6800 XT má délku 31 cm a ta se tam krásně vejde.

Nejvíce nás zajímalo, zdali je možné vložit speciální filtry, díky kterým můžeme zabezpečit box před prachem a hmyzem. V testu jsme nechali původní pomalé ventilátory pro daný test na našem testovacím filtru.

Jak můžeme vidět, že i když box je osazen 8 grafickými kartami a je umístěný ve chladném prostřední (sklep), kde má zmíněné filtry a pomalejší ventilátory, vede si výborně. Výhoda těchto ventilátorů je, že nejsou tak hlučné!

Box sestava v provozu (ventilátory 2000 otáček): 8x Sapphire RX 570 Nitro+ 8GB

Co se týká spotřeby grafické karty, při úsporném taktu si ze zásuvky jedna grafická karta vezme kolem 120 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 1004 W je spotřeba celkového box sestavy s 8 GPU + komponenty (samotné komponenty 30,5 W a všechny ventilátory 16,5 A ). Proudový odběr jednoho riseru za použití konektoru PCIE 6pin je 3,89 A. Pro tento test byl použit zdroj Zalman ZM1200-ARX (1200 W).

Co se týče hlučnosti, naměřili jsme zde v průměru jen 66 dB. Není to málo, jelikož klasická otevřená konstrukce má kolem 40 dB, ale není to zas nějak extrémní hluk. V místnosti, kde budete mít zavřené dveře, už jej neuslyšíte.

Když zakoupíte box konstrukci, automaticky dostanete ke konstrukci 6ks ventilátorů, které mají spotřebu na kusu 0,23 A. Ventilátory nejsou nějak moc hlučné, jelikož mají maximálně 2000 otáček. Tento typ nastavení je vhodný pro uložení box konstrukce do sklepa, nebo v zimě na půdu (kde není vlhkost).

Spotřeba, hlučnost a výsledky box sestavy: 6 GPU RX 570

Do boxu jsme instalovali 6 kusů grafických karet značky Sapphire Nitro+ RX 570 8GB. Při montáži 6 GPU jsme zjistili, že jdou lehce vložit, jelikož box má dostatek místa pro vložení poslední šesté grafické karty.

V box konstrukci jsme použili filtry, které mají větší hustotu textilie. Problém je, že pro jeho hustotu už výkon pomalého základního ventilátoru nestačí, z toho důvodu se musí dokoupit další 3 kusy ventilátorů, které mají větší výkon.

I když zde máme jen 6 grafických karet, výsledky jsou velice uspokojivé, jelikož box sestava byla vložena do místa, kde není odvod vzduchu a mohla se tak simulovat větší teplota v místnosti. Díky silným větrákům si box konstrukce v chlazení hravě poradí.

Box sestava v provozu (ventilátory 5500 otáček): 6x Sapphire RX 570 Nitro+ 8GB

Co se týká spotřeby grafické karty, při úsporném taktu si ze zásuvky jedna grafická karta vezme kolem 120 W. Výše uvedený obrázek se spotřebou 820.2 W je spotřeba celkové box sestavy s 6 GPU + komponenty (samotné komponenty 30,5 W a všechny ventilátory 75 W). Proudový odběr jednoho riseru za použití konektoru PCIE 6pin je 3,89 A. Pro tento test byl použit zdroj Corsair HX1200 (1200 W).

Co se týče hlučnosti, byly vložené 3 kusy silnějších ventilátorů do přední části a 3 klasické slabší se nechaly uprostřed. Povedlo se naměřit sílu hluku v průměru 79 dB, a proto osobně doporučuji dát například: haly, kontejneru nebo sklepa, kde hluk nikomu nevadí, hlavně v noci, jelikož budete mít otevřené okno, tak aby to nerozčilovalo vaše sousedy.

Filtr lze jednoduše vyměnit

Při letním těžení, nebo těžení v kontejneru určitě doporučuji dokoupit ventilátory model DFG12038B12DN. Tento model větráku zakoupíte u stejného dodavatele. Doporučujeme zakoupit 6 kusů ventilátorů, které mají spotřebu na kusu 1,86 A. Jinak se zkoušel test i při 3 kusech v přední časti konstrukce, která vzduch vtahuje a slabší ventilátory jej vytahují. Jak jste mohli vidět, výsledek testu je vyhovující, i když má 3 výkonné ventilátory. Těch 6ks je jen pojistka, kdyby ste měli box sestavu vloženou někde v extrémní teplotě, jako třeba v létě na půdě.

Jak můžete vidět, výhoda tohoto filtru je ta, že má jednoduchou údržbu, stačí jen vycvaknout a vyměnit filtr. U box sestavy, kde je 6 GPU to tak není, tam musíte kompletně filtr vymontovat opláchnout a zas vrátit. Tento způsob údržby nám přijde o mnoho lepší 🙂 Bohužel tento typ filtru nezakoupíte u dodavatele MiningCase.

Závěr a specifikace box CASE 4U

Profesionální mining case je projektovaný až na 8 grafických karet, full-atx základní desku a jeden napájecí zdroj. Case je vhodný jak pro použití v běžných podmínkách těžení, tak pro osazení do serverových RACK skříní, kde zabírá 4 pozice. Je vyroben z kvalitního hrubého plechu, jež je řezaný laserem a ohýbaný na profesionálních linkách tak, aby byly všechny hrany pěkné hladké a nehrozilo při montáží nebo manipulaci jakékoliv poranění uživatele či poničení osazovaného hardware.

Obsahuje šestici 12 cm ventilátorů pro zajištění optimálního průtoku vzduchu kolem všech osazených komponent. Ventilátory jsou napojeny skrze standardní MOLEX konektory a redukce spojující je do jednoho konektoru. Na čelní straně jsou umístěna potřebná tlačítka pro vypnutí a reset, diody monitorující zapnutí a aktivitu HDD a nechybí ani dvojice USB 2.0 konektorů.

Zde koupíte box model: CASE U4

Obsah balení:

  • mining case zabalený v ochranné fólii
  • šestice 12cm ventilátorů s MOLEX konektory
  • sada montážních šroubků
  • dvojici montážních lišt pro osazení šesti nebo osmi GPU

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 570 8GB, i když jsou pro tento test už nějaký ten pátek starší generace, teplotně se dost vyrovná AMD RX 6800, nebo NVIDIA RTX 3070, proto jsme je využili pro danou testovací simulaci. Obě testovací varianty mají zajímavé výsledky, jelikož box má velice výborně konstruovanou airfan. Při montáži nebyl žádný problém, její promyšlená box konstrukce je dobře flexibilní, například dobré umístění SSD disku.

Hlavně box konstrukce je rozměrově vhodná pro klasické počítačové komponenty, není určená pro mining hardware, jako například jednotná základní deska, kde už máte sloty, CPU, RAM a M.2 disk. Proto box konstrukci doporučujeme pro vaši první mining sestavu a jak už obvykle říkáme, přejeme hodně štěstí v kryptosvětě.

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

AMD: Test těžební (mining) sestavy v MINI BOXU Sapphire pulse RX 6700 XT v HiveOS

Další článek

AMD: Test těžební (mining) sestavy MSI RX 6600 XT MECH 2X v HiveOS