PLATFORMA: HIVE OS & RAVE OS

Zdroj: Pixabay.com

Už delší dobu jsem si chtěl ověřit, jaký je rozdíl mezi HIVE OS a RAVE OS a také hodně vás psalo a ptalo se, jaký je rozdíl mezi těmito platformami. V článku si ukážeme, jaký je rozdíl ve výkonu a hlavně ve spotřebě (watty). Při testování byly použity grafické karty typu AMD RX 5700.

PLATFORMA: HIVE OS

HIVE OS je hodně populární platforma po celém světě, která nabízí velkou škálu možností v těžbě kryptoměn jako například dobře přehledný monitoring vašich Rigů (GPU) či Minerů (ASIC).

HIVE OS má zdarma platformu pro 4 soupravy na vašem účtu. Nad 4 soupravy už platíte 3 USD měsíčně za soupravu. V případě zájmu si tuto platformu můžete stáhnout a registrovat ZDE

PLATFORMA: RAVE OS

RAVE OS je zcela nová platforma, která není moc známá ve světě miningu, ale i tak má své určité výhody jako například přehlednou mobilní aplikaci pro monitorování těžby kryptoměn.

Další výhoda je jeho cena, která zde hodně konkuruje platformě HIVE OS. V platformě RAVE OS máte možnost provozovat 3 soupravy zdarma. Při překročení tohoto počtu, platíte 2 USD měsíčně za soupravu. V případě zájmu si tuto platformu můžete stáhnout a registrovat ZDE

ZÁVĚR PLATFOREM

Jak můžete vidět podle obrázku, tak v tomto testu vyhrává HIVE OS oproti RAVE OS. HIVE OS má výhodu, že lze lépe nastavovat mV u pamětí, než v RAVE OS. Dále jsem zjistil, aby bylo možné těžit v RAVE OS, tak musíte mít minimálně 6 GB RAM. To u HIVE OS postačí minimálně 4GB RAM.

Tento mini článek je jen ve zkratce, jelikož RAVE OS a HIVE OS má další vychytávky a neustále se tyto platformy vyvíjí. To co dneska nedokáže RAVE OS, tak za měsíc může tato platforma klidně překonat HIVE OS.

Zdroj: www.hiveos.farm a www.raveos.com

Předchozí článek

Metoda jak opravit špatně nahraný BIOS ve vaší grafické kartě

Další článek

Týdeník kryptotrhu / Čo nás na markete čaká počas jesene? – 15.09.2020