Bitcoiny v literatuře

Zbořilová, hlavní hrdinka knihy Bedny, se rozhodla zničit a zabít sráče, který jí velmi ublížil. On je ale bohatý, vlivný, a hlavně dost nebezpečný, takže na to musí jít chytře. Založila si společnost a hned u zrodu investovala do Bitcoinů, které se jí během pěti let pěkně zhodnotily.

Nyní má dost prostředků na to, aby sráče polapila a řádně potrestala, jenomže jí někdo začal krást kryptoměnu při převodech. V obavách, že jí lupič připraví o peníze, které šetří na krutou pomstu, pověří své zaměstnance, aby vypátrali BTC peněženku hackera. K jejímu šoku je záhy zavražděn hlavní účetní a noční hlídač, ale naštěstí se padouch nedostal do trezoru, kde má poklad uložený v trezorových úložištích.

Všechno nasvědčuje tomu, že tím lupičem byl právě sráč, jelikož on je jediný lump, o kterém Zbořilová ví, že by dokázal chladnokrevně zabít nevinné lidi.

Podpora od Kryptoguru

Když jsem psala tuhle část příběhu, přemýšlela jsem, jak by mohl někdo během pěti let vydělat s investicí čtyř milionů balík, aby byl děj uvěřitelný. Bitcoiny byla jasná volba a díky panu Kryptoguru, který mi se vším rád poradil, jsem kryptoměnu zapracovala do téhle malé zápletky.

Jenomže ten pravý kámen úrazu přišel ve chvíli, kdy jsem potřebovala, aby Zbořilovou o Bitcoiny okradli ‒ s Kryptoguru jsme dlouhé hodiny vymýšleli, jak by se to mohlo někomu podařit, a došli jsme k závěru, že Bitcoin je docela bezpečná měna, která prostě jen tak nejde uloupit. Jediným řešením byl hacker, který se napojí do jejího počítače, zadá svoji BTC adresu namísto adresy příjemce a prostředky přijdou jemu.

Ale Zbořilová se svým IT týmem brzy přijde na to, kdo je majitelem BTC adresy, a má jasno, kdo stojí za vraždami jejích zaměstnanců. Nebo to nebude tak jednoduché?

Více se dozvíte v knize Bedny, která je multižánrovým dílem oplývajícím černým humorem. Koupit si knížku můžete v kampani na HitHitu a bez vaší podpory knížka ani nevyjde, tak do toho!

Děkuji Kryptoguru i vám,

Rosana (autorka).

Předchozí článek

Týdeník kryptotrhu / BTC a jeho validný bullish signál – 27.09.2020

Další článek

Jak prodloužit těžbu Ethereum u 4GB GPU a budoucnost Ethereum Classic