AMD: Velký test spotřeby a teploty u RX 5700/XT

Zdroj: Pixabay.com

Dnes jsem pro vás otestoval 12 typů grafických karet řady RX 5700/XT od značky Sapphire, MSI, Asus, Asrock a Gigabyte. V tomto testu jak už je v nadpisu jsem se zaměřil na teplotu a spotřebu grafických karet. Kompletní test je konfigurován na těžbu ETH (Ethereum).

Platforma Hive OS (Linux): TeamRedMiner 0.7.12

Všechny grafické karty mají jednotné nastavení taktu v platformě HIVE OS pro miner sw TeamRedMiner. Grafické karty nemají bios modifikace a výkon je vždy kolem 52.0 až 52.13 MHs.

Nastavení v HIVE OS: CORE: 1300/MEM: 900/VDD: 750/VDDCI: 750/MVDD: 1250/PL: 119

Teplota grafických karet

Je velice zajímavé, jak každá značka a model má velké rozdílné teploty na grafických kartách. V testu jsem se zaměřil na teplotu CORE a MEMORY a níže se můžete podívat na výsledky 12 grafických karet. Při testování bylo vždy v místnosti teplota 25C.

Chcete-li si prostřednictvím nákupu digitálních mincí stejně jako my ukořistit kousek lepší budoucnosti, pak jste tu správně. Můžete začít teď a tady. My jsme se na vzrušující výpravu do světa kryptoměn již vydali. Přidáte se také? Zde si můžete přečíst a podívat na videonávod, kde založit Bitcoin peněženku a jak si koupit váš první Bitcoin.

Spotřeba grafických karet

Test měl tři fáze testování, jelikož je dobré znát kolik ampér jde z riser a jakou spotřebu má grafická karta pro úsporu elektrické energie.

  • RISER (Ampery): Spotřeba proudu (A) z riser do zdroje. Doporučuji konektor MOLEX nebo PCIE u SATA redukce si dávejte pozor na překročení hranice 4.5A!
  • SAMOTNÁ GK (Watty): Spotřeba výkonu (W) samotné grafické karty ze zásuvky. Odpočet základní desky, cpu, ram, sdd a atd.
  • SPOTŘEBA ZE ZASUVKY (Watty): Spotřeba výkonu (W) grafické karty ze zásuvky se základní deskou, cpu, ram, sdd a atd.

Ziskovost grafických karet

Určitě vás bude zajímat, kolik grafické karty vydělají denně, týdně či měsíčně. Její aktuální návratnost dle nákupní ceny je mezi 10 až 12 měsíci, ale osobně si myslím, že to bude mnohem dříve z hlediska zvyšující se hodnoty kryptoměny Ethereum.

Závěr kompletního testu

V době testu jsem bohužel více narazil na paměti Micron než Samsung, jelikož v té době se dost těžko narazilo na paměti Samsung. Více se dá říct, že test je zaměřen na paměti Micron. Rovnou si v závěru testu představíme nejlepší grafické karty ve všech zmiňovaných kategoriích.

Nejlepší výsledky grafických karet Asus, Sapphire, Gigabyte, Asrock a MSI:

  • Teplota v kategorii CORE: SAPPHIRE RX 5700 XT (MICRON)
  • Teplota v kategorii MEMORY: SAPPHIRE RX 5700 XT (MICRON)
  • Spotřeba v kategorii RISER (A): MSI RX 5700 GAMING X (MICRON)
  • Spotřeba v kategorii SAMOTNÁ GK (W): MSI RX 5700 XT EVOKE (SAMSUNG)
  • Spotřeba v kategorii SPOTŘEBA ZE ZASUVKY (W): MSI RX 5700 XT EVOKE (SAMSUNG)

A to je vše – snad se vám test líbil a přeji hodně štěstí v kryptosvětě 🙂

Kryptoguru a jeho cesta

Někteří se ptají proč má Guru přes jedno oko pásku. Ne, není to pirát, ani hacker. Guru může být vaším průvodcem ve světě kryptoměn, který informace nabízí, ale nevnucuje. V tom, do čeho investovat nebo jak se rozhodnout, to je jen a jen na vás. Oko zakryté páskou znamená, že budoucnost je skryta. Nevidí do ní nikdo, ani Guru. Život je cesta a Bitcoin je směr, který jsme se rozhodli následovat. Myslíme, že budoucnost kryptoměn bude ještě pořádná jízda. Svezete se?

Dále můžeme zajistit kompletní mining služby například: poradenství, kompletace rigu (těžba pomoci GPU) nebo dle přání výrobu konstrukcí. Kontakt: info@kryptoguru.cz

Vinkmag ad

Předchozí článek

Česká televize & Kryptoměnová osvěta

Další článek

AMD: Test grafické karty XFX RX 6700XT v Hive OS